fbpx

Kalda Team společné plavání – 18.12.2021 🏊‍♀️🏊‍♀️🏊‍♀️

V sobotu jsme si opět po dvou letech společně zaplavali výzvu v podobě 100m úseků. Minulý rok to kvůli zavřeným bazénům bohužel nevyšlo.
Pro drtivou většinu svěřenců šlo o posunutí rekordu v naplavaných metrech směrem vzhůru!
Trénink začal společným srazem ve vestibulu již dvacet minut před začátkem tréninku. Poté jsme se společně přesunuli do šaten a posléze na bazén, kde jsme měli na dvě hodiny pronajatou dráhu na 50m dlouhém plaveckém bazéně za Lužánkami. Pro všechny účastníky bylo povinné aspoň lehounké rozcvičení na zahřátí svalů a rozhýbání kloubů. Právě pohyblivost v kloubech a nedostatečné zahřátí svalů před tréninkem bývá často limitujícím faktorem sportovců ve středním věku.
Dobrovolníci si skočili do vody o trochu dříve, aby se stihli pár minut rozplavat.
Individuálně bylo povoleno použití plaveckých potřeb. Svěřencům doporučuji zejména pomůcky (ploutve, packy, piškot), které naleznete na:
Hlavní motiv byl náročný pro všechny, neboť nejsou zvyklí plavat takovéto objemy. Avšak je důležité vyjít z komfortní zóny a posouvat hranice dál, což se všem zúčastněným povedlo a s úsměvem a křečemi (berte s nadsázkou) jsme se odebrali do sprch. Následovalo kafé z automatu a lehké občerstvení v podobě sladkých pendreků a haribo medvídků, neboť kavárna již nebyla v provozu. Toto posezení bylo krátké, ale za to intenzivní. Nakonec jsme si vzájemně popřáli hezké prožití svátků a vydali se na cestu za svými drahými polovičkami, dětmi, zvířátky a k dalším radostem každodenního života. 🙂
Uvidíme, kam to posuneme zase příští rok!

Coach Kalda (Jirka Kalus)